Atrakcje Kudowy - Zdrój i okolic

0

Kudowa - Zdrój i okolice to bardzo atrakcyjne miejsce turystyczne zarówno dla starszych kuracjuszy jak i młodszych, z plecakami. To także idealne miejsce na wypoczynek rodzin z dziećmi na cały rok. Kudowa leży u podnóża Gór Stołowych ale blisko z niej jest także do Gór Sowich, Bardzkich cz Masywu Śnieżnika.

Pomiędzy tymi górami są liczne zamki i twierdze (Kłodzko, Srebrna Góra). Są także jaskinie (Niedźwiedzia), sztolnie, kopalnie i podziemia. Wszystko w obrębie Kotliny Kłodzkiej.Na jednodniową wycieczkę za niewielką opłatą można z Kudowy-Zdrój wybrać się także do Wiednia czy Pragi (2h samochodem).  

Zimą to jedna z najlepszych baz narciarskich w Polsce (Zieleniec, Czarna Góra). 

Poniżej lista wybranych atrakcji turystycznych.  

More info
0

SZCZELINIEC WIELKI

0

Najwyższy szczyt (919 m n.p.m.) w Górach Stołowych, na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Należy on do Korony Gór Polski i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów, z rezerwatem krajobrazowym i tarasami widokowymi z panoramą Sudetów.

More info
0

BŁĘDNE SKAŁY

0

Labirynt położony jest na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych i obejmuje północno-zachodnią część Stoliwa Skalniak. Znajduje się między Kudową-Zdrojem a Karłowem, w pobliżu granicy z Czechami. Najbliższa miejscowość to Bukowina Kłodzka. Obszar mający powierzchnię ok. 21 ha był rezerwatem przyrody (do czasu utworzenia Parku Narodowego Gór Stołowych).

More info
0